سیمیلاروب چیست ؟

با پایان کار سایت الکسا، بسیاری به دنبال پیدا کردن جایگزین الکسا برای ارزیابی سایت خود و رقبا در حوزه های مختلف هستند. در ادامه به معرفی سایت سیمیلاروب (similarweb) و روش کار کردن با آن در رصد رقبا و خرید انواع اشتراک سیمیلاروب می پردازیم.

سایت سیمیلاروب عملکردی مشابه با سایت الکسای آمازون دارد و با به دست آوردن داده های مختلف از سایتهای مختلف، رتبه بندی منطقه ای و جهانی را با توجه به برآورد تقریبی از بازدید روزانه سایت مذکور ارائه می دهد.

اگر قبلاً با الکسا کار کرده باشید در کار کردن با سیمیلاروب متوجه خواهید شد که ابزارها و امکانات به مراتب پیشرفته تری از الکسا در اختیار کاربران و مدیران وب سایتها می گذارد که بعضاً خوشایند و بعضاً ناخوشایند است.

اطلاعات متنوعی که سیمیلاروب در اختیار یک مدیر وب سایت می گذارد از این جهت خوشایند است که به طور دقیق تری می تواند سایتهای رقیب را از منظر سایت های ارجاع دهنده یا همان ریفرال، متوسط بازدید ماهانه و عملکرد بک لینک هایش مورد بررسی قرار دهد اما در عین حال از این جهت ناخوشایند است که همین اطلاعات در خصوص سایت خود فرد نیز در دسترس رقبا قرار می گیرد و به صورت عمومی به نمایش در آید.

البته سیمیلار وب همه اطلاعات را به طور رایگان و عمومی به نمایش در نمی آورد و برای مشاهده اطلاعات دقیق سایت خود و یا رقیب می بایست یکی از اشتراک های این سایت را خریداری نمائید.

سیمیلاروب

چطور اشتراک سیمیلاروب را خریداری کنیم؟

شما می توانید با ثبت نام در سایت similarweb ، اشتراک مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پرداخت دلاری حق اشتراک، به امکانات مختلف سیمیلاروب دسترسی پیدا کنید. در صفحه اشتراک سیمیلاروب با توجه به نیاز مخاطب، 4 نوع اشتراک مختلف در نظر گرفته شده است. شما می توانید تحت عنوان پایش هوشمند سایت، دیجیتال مارکتینگ، فروش هوشمند، سرمایه گذاری هوشمند اقدام به خرید اشتراک سیمیلاروب کنید. اگرچه در هر تعرفه، اشتراک رایگان و محدود هم وجود دارد اما اشتراک ماهانه از 250 دلار (ماهانه حدود 7 میلیون تومان)شروع می شود که رقمی سنگین برای کسب و کارهای نوپا در ایران محسوب می شود.

چطور جلوی نمایش اطلاعات سایت خود را در similarweb بگیریم؟

همانطور که بالاتر ذکر شد، مشاهده اطلاعات سایت رقبا لذتبخش است اما به نمایش در آمدن اسرار سایت خود ناخوشایند است؛ برخی روش ها برای محدود کردن نمایش اطلاعات حساس به طور عمومی و رایگان وجود دارد که تنها در کاربرانی که اشتراک دارند، می توانند درخواست خود برای عدم نمایش اطلاعات حساس خود مثل بک لینک ها، ریفرال ها و کیوردها را به سیمیلاروب بدهند و این سایت نیز از نمایش این اطلاعات خودداری می کند.

سیمیلاروب چیست و نجات دیجیتال مارکتینگ در ایران

آیا راه دور زدن رتبه سایت در similarweb وجود دارد؟

سایت Similarweb با نمودارها و اینفوگرافیک های زیبایی که به نمایش می گذارد، بسیاری از کسب و کارها را در انتخاب سایت هدف خود برای تبلیغات راهنمایی می کند و تاکنون گزارشی مبنی بر دور زدن سیمیلاروب برای درج رتبه فیک و جعلی منتشر نشده است.

اتفاقی که در رتبه الکسا رخ می داد و سایتهایی با بازدیدهای بسیار کم، در رتبه های بسیار مناسب قرار داشتند و همین مسئله باعث فریب مدیران کسب و کار برای دادن تبلیغات خود به برخی سایتهای بی کیفیت می شد. اکنون به نظر می رسد فضای دیجیتال مارکتینگ در ایران به مرور به مرجع معتبری به نام similarweb.com عادت خواهد کرد و از این پس رتبه سایت شما در این سایت ملاک عمل خواهد بود.

 

سایت similarweb اطلاعات سایتهای را از کجا می آورد؟

شاید از خود بپرسید سیمیلاروب چیست و این حجم از دیتا و داده های موثق را از کدام منبع جمع آوری می کند؟ پاسخ این سوال ساده است. همانطور که الکسا با استفاده از الکسا و همکاری با سایت گوگل و دسترسی به آمار آنالیتیکس سایتها، از بسیاری از اطلاعات سایتهای فعال مطلع بود و بر اساس آن رتبه دهی خود را انجام می داد، سیمیلاروب نیز با استفاده از همین ابزارها و فناوری جدید تر و البته برخی افزونه ها دامنه اطلاعاتی خود از بازدیدهای روزانه یک سایت را کاملتر کرده و اطلاعات معتبرتری نسبت به الکسا در اختیار مخاطب قرار می دهد.

سیمیلاروب در قسمت همکاران و مشتریان نام و لوگوی شرکت های بزرگ فناوری جهان را قرار داده است، و جای تعجبی نیست که چرا آمار سیمیلاروب تا این اندازه دقیقتر نسبت به الکسا بوده به طوری که الکسا را مجبور به بازنشستگی کرده است.

برای دریافت مشاوره های تخصصی در زمینه طراحی سایت و سئو با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *